Субота, 10 Травня, 2025

ОСОБЛИВА ДИТИНА – ОСОБЛИВЕ НАТХНЕННЯ: НЕВЕЛИЧКА ІСТОРІЯ ПРО ВІРУ, ТЕПЛО І ПРОФЕСІЮ

Традиційно щороку перед великими святами Рівненський центр...

Держава урізала надвисокі пенсії

З початку 2025 року уряд запровадив обмеження...

СТАБІЛЬНА РОБОТА І ГІДНА ОПЛАТА: ЧОМУ ВАРТО ОБРАТИ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНУ ОСВІТУ

В Україні зростає попит на професійно-технічні спеціальності,...

Насамперед – оцінка людей

ВладаНасамперед - оцінка людей

Інтерв’ю з головою Рівненської районної державної адміністрації – начальником Рівненської районної військової адміністрації Юрієм Колосом.

– Юрію Степановичу, ви нещодавно призначений керівником найбільшого району нашої області. Тож трохи розкажіть про себе.

– Народився у місті Рівне в 1977 році у сім’ї робітників. Мама (уже покійна) працювала монтером на місцевій залізниці. Батько також все життя пропрацював на залізниці. Закінчив середню школу у Рівному в 1994 році. В цьому ж році вступив в Одеський інститут сухопутних військ, який закінчив у 1998 році. Проходив службу у Збройних Силах України на різних посадах до травня 2024 року. Присвятив військовій справі більше 25 років. Закінчив службу у званні полковника на посаді начальника логістики, заступник начальника командувача військ оперативного командування Захід.

– Серйозні посади ви пройшли. А чому закінчили службу?

– Завершив військову кар’єру у зв’язку з сімейними обставинами.

– Ви управлінець військовий. А зараз доводиться займатися державними, цивільними справами. Чим відрізняється управління військове і цивільне?

– Майже нічим. Особливого дискомфорту я не відчув. Тобто підходи до роботи, виконання завдань. Є інші напрямки у роботі, але принципи управління всі ж ті самі, що застосовуються в армії.

– Але ж в армії дають команди і ти виконуєш беззаперечно, а в цивільних стосунках можуть бути обговорення, дискусії, заперечення.

– Завдання я намагаюсь ставити у рамках чинного законодавства. Однак, завжди готовий вислухати мудрі пропозиції.

– Цілком логічно, щоб у воєнний час адміністрацією керував військовик. Очевидно, перед вами ставились якісь завдання, коли призначили начальником районної військової  адміністрації.

– Основне було завдання – підтримати функціонування району на такому  ж рівні, яким він був до мого призначення – одним з кращих. Звісно, були завдання, які уже визначалися начальником ОВА, тобто: мобілізація,  розвиток ветеранського руху, підтримка сімей, де були або є хтось в ЗСУ, соціальні аспекти, розвиток громад.

– Ви уже ознайомились трохи з деякими громадами. Які Ваші враження? Нещодавно на презентації фільму про жінок-пожежників Ви виділили Шпанівську громаду як одну з кращих. Які критерії у Вашому понятті «краща громада»?

– На той час, коли я побував у Шпанівській громаді, відвідав лише 5 громад – Костопільську, Клеванську, Шпанівську, Городоцьку та Зорянську. Я оцінив громади за підходом голів до реалізації завдань та реальними справами: виконанням місцевих бюджетів, благоустроєм, роботою із малозабезпеченими та внутрішньо переміщеними особами, рівнем уваги до родин військовослужбовців. Проаналізував думку керівників управлінь і відділів райдержадміністрації щодо діяльності громад і прийшов до висновку:   більшість громад самодостатні, наполегливі у досягненні мети, налагодили  тісну співпрацю з керівниками підприємств, установ, організацій, які розташовані на їх території. Плідно співпрацюють з колегами з-за кордону, діляться з ними своїми досягненнями,  звісно, отримують різного виду допомогу для громад. Велику увагу приділяють допомозі Збройним Силам України, за що їм велика подяка.

Р. К. За час, який готувалось інтерв’ю Ю. С. Колос відвідав ще Бабинську, Бугринську, Гощанську, Корецьку, Клеванську, Зорянську, Деражненську, Великомежиріцьку, Городоцьку, Здолбунівську, Здовбицьку, Великоомелянську та Дядьковицьку громади. Визначив разом з керівниками низку проблемних питань і пріоритетних завдань на найближчий період та перспективу.

– І все ж таки, які критерії у діяльності громад?

– Для мене насамперед – це оцінка громадян діяльності влади, які проживають на цій території, стан об’єктів соціальної сфери. Це – школи, медзаклади, функціонування на належному рівні всіх служб, які є у громаді.

– Ви зустрічалися уже не лише з керівниками громад, але й з різними управлінцями і бізнесом. Що у них є актуальним?

– Зараз актуальними, насамперед, для представників бізнесу – це бронювання згідно з новою постановою Кабміну України. Відверто, кожен керівник бізнесу, підприємства відвойовує свого працівника, бо інакше бізнес чимало втратить.

– Звісно, що правильно, бо в постанові не враховані особливості бізнесу. Скажімо, сільське господарство, чи переробні підприємства мають сезонний характер. І забезпечити середню зарплату 20 тисяч гривень в аграрному секторі, де зимою не вирощується продукція, практично неможливо.

– Так, це складно. Тому, намагаємось підходити до цих питань виважено. Буквально кілька хвилин перед нашою розмовою відбулася нарада з цього питання. Озвучено  чимало проблем, і багато питань абсолютно слушні. Їх будемо порушувати на рівні Кабінету Міністрів України з метою внесення коректив.

– Гощанці вдячні Вам за те, що райдержадміністрація уже долучилася до вирішення проблеми, яка склалася навколо території  Горбаківського водозабору.

– Відповідні клопотання  на цьому тижні  підписані в обласну військову адміністрацію з метою виділення коштів на проведення досліджень на наявність води, її якість і екологічну ситуацію навколо.

– Ваш робочий день далекий від нормованого. Як знаходите час для себе, для відновлення, для сім’ї.

– Насамперед робочий день у вихідні розподіляється за потребою. Як правило, субота також робоча. Сім’я з розумінням ставиться до того, який нині час і яка у мене посада.

– Спасибі, за розмову. Чимало питань з’ясували.

– І Вам за можливість розповісти про свою позицію. Хочеться перед прийдешніми святами побажати переможного миру, щоб ми могли й надалі жити і розвивати свій край і країну.

 

Перегляньте наш інший вміст

Перегляньте інші теги:

Найпопулярніші статті