Четвер, 29 Травня, 2025

Він розуміє мову металу

В подієвих матеріалах про Сергія Торулю писав...

Новини

Під час 3-денного обміну у форматі «1000...

ЯК СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ І БІЗНЕС ГОТУЮТЬ НОВУ ГЕНЕРАЦІЮ КАДРІВ ДЛЯ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Сьогодні на базі Рівненського навчального відділення (вул.І.Підкови,17а)...

Новини

НовиниНовини

Рівненську область відзначили як лідера у сфері соціальної і ветеранської політики з впровадження центрів життєстійкості. Відповідні відзнаки представники Рівненщини отримали під час форуму «Стійкість людини – стійкість системи», що проходив у столиці у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» першої леді України Олени Зеленської. Наразі у всіх 64-х громадах області надають психосоціальні послуги, у 9-ти діють центри життєдіяльності. 1175 медиків Рівненщини пройшли спеціалізоване навчання. Вагомий внесок у реабілітацію ветеранів робить обласний госпіталь, що в Клевані Рівненського району.

***

Перша віцепрем’єр-міністерка, міністерка економіки України Юлія Свириденко побувала з робочою поїздкою у селі Городок Рівненського району. Там вона відвідала завод «Кроноспан Рівне», побудований завдяки інвестиціям з країн Європи. Нещодавно підприємство запустило нову лінію з виготовлення плит OSB за 200 мільйонів євро. Нове виробництво – це 800 тисяч квадратних метрів плит на рік, з яких 60 відсотків підуть на експорт до країн Євросоюзу та США. Таким чином загальний обсяг інвестицій у завод – 563 мільйони євро. Підприємство є частиною міжнародної корпорації «Kronospan» (Австрія).

***

Незважаючи на війну і боротьбу країни за стабільність, Рівне зробило сміливий крок вперед напередодні вступу України до ЄС, приєднавшись до «Місії міст ЄС» і долучившись до програми «Пілотні міста», яку проводить NetZeroCities. Ці ініціативи спрямовані на значне скорочення викидів парникових газів до 2030 року. Це безпрецедентна ініціатива в Україні, яка відображає рішучість вжити амбітних заходів щодо клімату. Рівне – маяк стійкості і далекоглядних амбіцій, оскільки воно – єдиний учасник від України в програмі пілотних міст під керівництвом NetZeroCities у рамках місії міст ЄС, яка прагне значно скоротити викиди та рухатися до кліматичної нейтральності.

***

Психологічна стійкість і підтримка бойового духу особового складу вимагає від психологів грунтовних знань, умінь і практик. Саме тому управління психологічної підтримки персоналу ОК «Захід» систематично проводить заходи з підвищення кваліфікації представників структури у бойових бригадах і навчальних центрах. Заняття з офіцерами-психологами підрозділів за участю фахових викладачів двічі на тиждень відбуваються під час онлайн-зустрічей. Їх метою є удосконалення набутих професійних навичок і розвиток психологічної освіти. Практикум організовано у режимі живого спілкування з військовослужбовцями. Відтак є можливість відпрацювати військовими психологами теоретичний матеріал і набути нових практик і навичок. Робота у цьому напрямку проводиться як зі структурними підрозділами психологічної підтримки персоналу бригадного і батальйонного рівнів, так і з молодшим командирським і сержантським складом. Під час таких занять військовослужбовці знайомляться із сучасними методиками у сфері психологічної підтримки у кризових ситуаціях, а також психологічного супроводу та психоедукації.

***

У модульні будинки, які побудували на території обласного госпіталю ветеранів війни, що у Клевані Рівненського району, почали заселяти військових, які проходять лікування в медзакладі. Там бійці можуть проживати зі своєю родиною. В оселях враховані потреби людей з інвалідністю. Нагадаємо, модульне містечко з 10-ти будинків звели у Клевані в рамках спільного проєкту обласної адміністрації, облради та «Нової пошти». Його вартість – майже 30 мільйонів гривень.

***

Семеро учнів з Рівненщини отримають стипендію від Президента України Володимира Зеленського. Усі вони – переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді. Це Анастасія Токар – студентка І курсу Національного університету «Львівська політехніка», випускниця Костопільського ліцею № 1 імені Тараса Шевченка, вихованка Рівненської МАНУМ, Валерія Бульбачинська –  учениця 11 класу Рівненського ліцею № 28, вихованка МАНУМ, Анастасія Радовенюк – учениця 11 класу опорного закладу «Корецький ліцей», Максим Каралаш – учень 11 класу Рівненського ліцею № 19, вихованець МАНУМ, Єва Бухало – учениця 11 класу Рівненського ліцею № 19, переможниця олімпіади з історії, Микола Мартинюк – учень 11 класу Рівненського ліцею № 8, переможець олімпіади з історії, Андрій Оверчук – учень 10 класу обласного науково ліцею, м. Рівне, переможець олімпіади з української мови. Усі вони отримуватимуть по 2600 гривень упродовж року.

***

У закладах профтехосвіти області провели олімпіади із загальноосвітніх предметів. Учні І–ІІІ курсів мали змогу проявити свої знання, креативність, логічне мислення і винахідливість у вирішенні поставлених завдань. Ці змагання стали можливістю для учнів перевірити свої знання, розкрити здібності та отримати досвід, який сприятиме їх професійному та особистісному зростанню. Олімпіади підтвердили, що здобувачі освіти на Рівненщині готові до нових викликів і досягнень.

На Рівненщині оголосили старт Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Це – частина обласної програми національно-патріотичного виховання на 2021-2025 роки. До її виконання долучені Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти і  центр національно-патріотичного виховання та учнівської молоді, ветерани ЗСУ.  На учасників, зокрема, чекають: військово-спортивні випробування, які сприяють розвитку витримки, сили і командного духу; патріотичні заходи, які надихають до вивчення історії і культури рідної країни; нові знайомства, незабутні враження і можливість проявити свої здібності.

***

У Рівному біля ТРЦ «Злата Плаза» засяяла перша Новорічна ялинка. На майдані Борисенка можна зустрітись зі Святим Миколаєм і послухати виконавців популярних пісень. Крім того дітей розважають аніматори ведмедики і Сніговик. Нагадаємо, цього разу Новорічної ялинки в центрі міста не буде. Натомість встановлюють штучне Новорічне дерево біля облмуздрамтеатру. Там також заплановано провести Різдвяний театральний фестиваль «Скрудж Фест».

***

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрили майстерню Святого Миколая. Розрахована локація на дітей молодшого шкільного віку. Там для них організовують зустрічі зі Святим Миколаєм, веселі конкурси і розваги, майстер-класи з виготовлення новорічних прикрас і сувенірів, казкову фотозону.

***

Чоловіка, який витирав ноги об Державний прапор у Рівному, а раніше пошкодив меморіальну дошку Степана Бандери на будинку гуртожитку медколеджу, госпіталізують до медичного закладу. Термін лікування 60-річному жителю села Малий Олексин Рівненського району визначатиме суд. Відповідно до висновку експертів підозрюваний на період інкримінованого йому кримінальних правопорушень мав захворювання, відтак не усвідомлював свої дії, не міг передбачити їх наслідків і керувати ними. У зв’язку з цим слідчий за процесуального погодження прокуратури скерував до суду клопотання про застосування щодо нього примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до спецзакладу.

***

4 підводні мисливці на Хрінницькому водосховищі завдали збитків на понад 24 тисячі гривень. Вони перевищили дозволену норму вилову на одного рибалку за добу. Щодо них складено протоколи про адміністративні правопорушення. Рівненський рибоохоронний патруль нагадує, що відповідно до Правил любительського рибальства добова норма вилову на одного рибалку становить 3 кілограми + 1 трофей.

Перегляньте наш інший вміст

Перегляньте інші теги:

Найпопулярніші статті