Рівненщина готова надати допомогу Сумській області, яку постійно атакують росіяни. Про це йшлося під час онлайн-наради, яку провело міністерство розвитку громад і територій.
– Ми готові максимально оперативно увійти в цей процес, як це свого часу було на Херсонщині. Йдеться не лише про відбудову зруйнованого житла та інфраструктури, а й про підтримку у ширшому сенсі, – повідомив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.
Зокрема, Охтирській громаді запропонували оздоровити дітей на Рівненщині. Такий позитивний досвід уже є у співпраці з Кочубеївською ТГ. У вересні Березнівська і Рокитнівська громади підписали меморандум про підтримку шести тергоромад прикордоння Сумщини.
***
Модульне містечко відкрили на території Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни, що в Клевані. Це 10 мобільних будинків, у кожному з яких може проживати двоє осіб. Житло повністю облаштоване для комфортного перебування: в будинку є кухня-вітальня, 2 спальні, санвузол і тераса. Що важливо, всі приміщення пристосовані до потреб тих, хто пересувається на кріслах колісних. Ініціатором проєкту є «Нова пошта». У травні цього року компанія підписала меморандум про співпрацю з обласною радою та обласною військовою адміністрацією. «Нова пошта» профінансувала закупівлю і доставку модульних будинків на 25 млн грн. З обласного бюджету виділили 4,5 млн грн. на підготовку ділянки, проведення комунікацій та благоустрій території. За словами директора госпіталю Андрія Бурачика, з понеділка у модульні будинки заселяють воїнів, які проходять там лікування і реабілітацію.
***
В області продуктові набори отримали ще майже 800 родин вимушених переселенців. Проєкт «Багатогалузева та адресна секторальна гуманітарна допомога для вразливих категорій ВПО, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні і проживають у колективних центрах Рівненської області» реалізовує громадська організація «Центр інтеграції» у партнерстві з Рівненською ОВА за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України UHF.
***
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9665, який викликав жваве обговорення в суспільстві. Нові зміни до Кримінального та Адміністративного кодексів передбачають посилення відповідальності за зберігання деревини без належних документів. Зокрема, особам, які зберігають чи транспортують дрова без підтвердження походження на суму понад 30 000 гривень, загрожує від 5-ти до 7-ми років позбавлення волі. Якщо ж вартість дров менша за цю суму, передбачено адміністративні санкції у вигляді штрафів. До речі, нардепи від Рівненщини підтримали цей законопроєкт. Тим часом Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що жодних обмежень на заготівлю дров для людей немає і не буде. Законопроєкт щодо штрафів за зберігання дров не підписав.
***
На Рівненщині розпочали тест на безбар’єрність аптек. Робоча група, створена за ініціативою ОВА, перевіряє засоби доступності: пандуси, світло-звукові датчики, інформаційні стенди, наліпки шрифтом Брайля тощо. Зокрема, в Рівному виявлено різні невідповідності. Аптеки працюють над їх усуненням. Такий аналіз дуже важливий, адже не треба забувати, що аптека – це заклад охорони здоров’я, де працює немало соціальних програм, зокрема, відпуск препаратів за пільговими рецептами згідно з урядовою програмою «Доступні ліки», перевагами яких користуються переважно люди похилого віку та особи з інвалідністю. Після обласного центру група працюватиме і в інших населених пунктах області. Нагадаємо, нові державні будівельні норми передбачають обов’язкове влаштування елементів безбар’єрності, що відповідає Національній стратегії зі створення безбар’єрного простору, яку ініціювала перша леді України Олена Зеленська.
***
Перша в цьому році трійня з’явилась на світ у Рівненському обласному перинатальному центрі. Дітки народилися у сім’ї з села Немовичі Сарненського району. Як розповіла очільниця закладу Вікторія Єнікеєва, народила жінка 1999 р.н. на 31-й тиждень вагітності. У неї це були другі пологи. Цього разу – два хлопчики: (1400г і 41 см, 1250 г і 40 см) і дівчинка (1300 г і 41 см). Лікарі провели кесарів розтин. Стан «поспішайок» – стабільний.
Тим часом у жовтні на Рівненщині встановили новий рекорд з народжуваності. Минулого місяця на світ з’явилося 909 немовлят. У вересні їх було 791. Загалом від початку року маємо 7182 хлопчики і дівчинки. Найбільше новонароджених у жовтні зареєстрували у Рівненському і Сарненському районах – 460 і 223 відповідно. Нагадаємо, торік на Рівненщині народилося 9542 дитини, а роком раніше – 9478.
***
У рамках благодійного туру містами України відома блогерка і письменниця, мама чотирьох синів, уродженка Гощі Катя Бльостка, яка нині мешкає в США, з автограф-сесією завітала до Рівного. У своїй новій книжці «Так тобі й треба, або Чому в стосунках варто обирати себе» авторка відверто ділиться власною історією, починаючи від посиденьок з подружкою на дискотеці, перших побачень і до сварок із чоловіком та усвідомлення власних потреб.
***
Велопатрульні Рівного завершили сезон. За час патрулювання на 2-колісному транспорті інспектори опрацювали більше 600 викликів, винесли 512 постанов за порушення правил дорожнього руху, 1862 – за порушення громадської безпеки, виявили 8 фактів незаконного обігу наркотичних речовин, 51 особу, які перебувала у розшуку, провели понад 3 тисячі профілактичних бесід з мешканцянами.
***
До поліції звернулася рівнянка з інформацією про те, що біля одного з ТРЦ невідомий чоловік витирає ноги об Державний прапор України. Крім того, він одягнув на себе червону тканину, на якій написав СРСР, а потому увімкнув радянський гімн. Працівники карного розшуку Рівненського управління Нацполіції встановили особу зловмисника й розшукали його на одній з вулиць обласного центру, затримали і помістили до ізолятора тимчасового тримання. Як з’ясувалося, раніше 60-річний мешканець села Великий Олексин Рівненського району, проходячи повз меморіальну дошку Степану Бандері, розташовану на гуртожитку на однойменній вулиці у Рівному, вдарив по ній кулаком. Від удару табличка розкололась навпіл. Про подію правоохоронцям повідомила вахтерка гуртожитку. Свій вчинок чоловік пояснив особистим неприязним ставленням до постаті Степана Бандери. Правоохоронці здійснюють досудове розслідування у справі про підозру в хуліганстві. Також призначено низку експертиз, серед яких і психолого-психіатричну.
***
Жительку села Даничів, що на Гощанщині, судили за домашнє насильство щодо невістки. Обвинувачена нецензурно висловлювалась, ображала потерпілу, виганяла її з дому, чим спричинила шкоду психічному здоров’ю невістки. За це суд оштрафував обвинувачену. Проте згодом жінка знову почала знущатись над дружиною сина, а саме нецензурно лаялась і кричала. Відтак на неї наклали ще 2 штрафи. Проте обвинувачена знову вчиняла домашнє насильство стосовно потерпілої. Відтак суд визнав жінку винною у вчиненні домашнього насильства і призначив їй рік пробаційного нагляду.