Неділя, 24 Листопада, 2024

Віталій КОВАЛЬ: Пріоритет агроринку – євроінтеграція

- Віталію Станіславовичу, ви не так давно...

З наступного року Рівненська медична академія розпочне підготовку лікарів

Медичному коледжу у наступному році виповниться 80...

Рівненщина готова надати допомогу Сумській області, яку...

У Рівному вперше провели міжнародний форум інституцій розвитку громад. Захід об’єднав представників громад, донорських організацій і провідних експертів з різних країн, які обмінялися досвідом та ідеями щодо відбудови України. Форум став майданчиком для діалогу між представниками громад, міжнародними експертами, урядовцями і донорами, які працюють на благо України. Рівне має досвід успішної співпраці із західними організаціями – зокрема, з міжнародними фінансовими організаціями  НЕФКО і НЕТ Зеро. Завдяки їх підтримці місто активно впроваджує заходи, спрямовані на підвищення енергоефективності та поліпшення екологічного стану.

*  *  *

З 5 листопада мешканці області отримуватимуть житлові субсидії на оплату комунальних послуг у новому опалювальному сезоні. А це понад 55 тисяч осіб. Торік їх отримували понад 60 тисяч осіб. Зменшення пояснюється зростанням доходів, збільшенням мінімальної зарплати і пенсій, а також у зв’язку з проведенням верифікації за отриманням інформації від Мінфіну України. Як повідомили в обласному управлінні Пенсійного фонду, споживачі, які підпадають під перерахунок з 1 травня 2024 року, отримають житлову субсидію автоматично. Інші громадяни з питань призначення житлових субсидій можуть звертатися до органів Пенсійного фонду, територіальних громад, уповноважених в територіальних громадах або ЦНАПах, а також подати відповідне звернення, надіслати його поштою або через електронні ресурси ПФ, портал «Дію». Через припинення нарахування виплат громадянам, які отримували житлову субсидію як внутрішньо переміщені особи за договором оренди житла або на підставі декларацій, необхідно звернутися до облуправління ПФ.

*  *  *

Найбільше роботодавці Рівненщини нині потребують працівників сфери торгівлі і послуг, кваліфікованих робітників з інструментом, з обслуговування, експлуатації і контролювання за роботою технологічного устаткування, складання машин. Станом на 29 жовтня ц.р. у базі вакансій обласного центру зайнятості 2100 пропозицій. У середньому на 1 вакансію претендують 2 безробітних. З пропозиціями працевлаштування можна ознайомитися за посиланням на сайті обласного центру зайнятості у рубриці «Шукаю роботу».

*  *  *

На Рівненщині 6 вищих навчальних закладів надають студентам гранти на отримання відповідної освіти. Це підтримка державою шляхом співфінансування навчання на умовах контракту. Сума грантів – 15 і 25 тисяч гривень. Йдеться, зокрема, про Рівненський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України – 106 пропозицій, Національний університет «Острозька академія» – 187 пропозицій, Національний університет водного господарства і природокористування – 782 пропозиції, Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем′янчука – 324 пропозиції, Луганський державний медичний університет – 30 пропозицій, Рівненський державний гуманітарний університет – 611 пропозицій.

*  *  *

Стартував 25-й Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Участь у ньому можуть взяти учні ліцеїв і гімназій студенти профтехучилищ і закладів фахової передвищої і вищої освіти. Перший етап відбудеться на рівні закладів освіти, другий – у громадах, третій – обласний проведуть у грудні 2024 р. – лютому 2025 р. Четвертий етап конкурсу відбудеться у березні 2025 року. Його переможці, які посядуть перші місця у відповідних категоріях, отримають стипендії Президента України: 1 420 гривень – учні закладів загальної середньої і професійної (професійно-технічної) освіти; 2 870 гривень – студенти закладів фахової передвищої освіти; 3 800 гривень – студенти закладів вищої освіти.

Цьогоріч Президентськими стипендіатками стали: Дарія Супрунюк – учениця 6 класу Рівненського ліцею №22 і Вікторія Зінькевич – студентка Сарненського педагогічного фахового коледжу Рівненського державного гуманітарного університету.

*  *  *

Під час воєнного стану на Рівненщині зменшилася кількість першокласників. Впродовж трьох років їх стало на 3 тисячі менше. У 2021 році найменших учнів в області було 16 тисяч. У 2022 – їх стало 15,5 тисячі, в 2023 році – 15 тисяч. А цьогоріч маємо 13 тисяч.

Загалом в Україні за цей період кількість першокласників скоротилась на третину. Перед початком повномасштабного вторгнення у 2021 році до перших класів в українські школи пішло понад 403,5 тисячі учнів. За даними МОН цьогоріч у перших класах навчається понад 266 тисяч учнів. Таким чином, впродовж трьох останніх років кількість учнів 1-х класів скоротилась орієнтовно на 137 тисяч.

*  *  *

Рівненська обласна бібліотека для молоді започатковує нову програму «Навчальний старт: готуємось до школи разом!», що допоможе дітям дошкільного віку підготуватись до 1 класу. Програма включає інтерактивні заняття з читання, математики, письма, а також розвиток критичного мислення і творчих навичок. Уроки проводитимуть в ігровій формі, що дозволить дітям навчатися із задоволенням і легко засвоювати нові знання. Заняття стартували 5 листопада і проходитимуть двічі на тиждень – у вівторок і четвер.

*  *  *

Гощанська територіальна громада презентує свою нематеріальну культурну спадщину в проєкті «Рівненщина на смак». Метою цього проєкту є збереження і популяризація самобутніх традицій, ремесел та обрядів, що роблять громади краю впізнаваними у культурному розмаїтті регіону. На експозиції «Від автентики до сьогодення» представлено ікони і рушники, старовинні вишиванки, хустки, дитячі іграшки, зокрема, і ляльки-мотанки – автентичний символ української культури, який втілює зв’язок поколінь. Серед туристичних «родзинок» костел Святої Трійці і Святого Архангела Михаїла у Тучині, вітряний млин кінця XVIII – початку XIX століття у Красносіллі, музей-садиба під відкритим небом у селі Липки, мурована каплиця Задемських у Симонові. Поціновувачам традиційної кухні громада представила улюблені страви Гощанщини: червоний борщ з вишнями, присканці і бульбаники з грибною підливою – неповторні на смак кулінарні перлини місцевої спадщини. У рамках заходу відбулася також атестація аматорських колективів, серед яких ансамбль народної пісні «Явір і Яворина», народний аматорський театр КЗ «Центр культурних послуг», хор «Барви».

Перегляньте наш інший вміст

Перегляньте інші теги:

Найпопулярніші статті