Неділя, 24 Листопада, 2024

Віталій КОВАЛЬ: Пріоритет агроринку – євроінтеграція

- Віталію Станіславовичу, ви не так давно...

З наступного року Рівненська медична академія розпочне підготовку лікарів

Медичному коледжу у наступному році виповниться 80...

Рівненщина готова надати допомогу Сумській області, яку...

Власна справа – мрія багатьох

НовиниВласна справа – мрія багатьох

І матеріалізувати її допоміг Рівненський центр ПТО ДСЗ

Причин, чому люди прагнуть розпочати власний справу,є багато. Перша і найголовніша – отримувати достойний дохід! Згодом додається усвідомлення, що працюючи на себе, стаєш повноправним господарем свого часу, розвиваєш самостійність і здатність ухвалювати ризиковані рішення. Чимало бізнесів – це спосіб розкрити свійтворчий потенціал або реалізувати ідеї, які важко втілити, працюючи на когось іншого.

Ідеї щодо започаткування власної справи дуже різні, адже палітра людської фантазії – грандіозна. Сьогодні, наприклад, під час захисту бізнес-планів слухачі Рівненського центру ПТО ДСЗ озвучували наміри створити інтернет-магазин, шити одяг чи постіль тощо. Всіх слухачів об’єднує спільна риса – вони готові ризикнути, щоб побачити, як їх мрія стає реальністю.

Захист бізнес-планів, як і двотижневий курс «Організація власної справи», відбувався он-лайн, що було дуже зручно для слухачів, адже усі вони вчилися, не залишаючи домівок, не витрачаючи коштів на дорогу чи проживання. Викладач Центру Наталія Сирочук уважно слухала їх виступи, ставила запитання, які змушували претендентів на грантові кошти, глибше вникати у перспективи, які розкриваються перед кожним.

Наприклад,Олександра Василенко із смт Калита, що на Київщині, зрозуміла, що відсутність у їхньому селищі магазину з іграшками дає можливість започаткувати власну справу саме у цьому напрямку. Вона вирішила відкрити інтернет-магазин іграшок для дітей у віці від 2 до 12 років і одночасно провадити оф-лайн продажі для односельчан. Для цього вона підготувала бізнес-план на 75 тис.грн. До коштів, які планує отримати у вигляді гранту від держави, вона готова докласти власних 80 тисяч. Просуватиме свої товари через інтернет-спільноти та «сарафанне радіо» і сподівається до кінця першого року діяльності вийти на самоокупність.

Олена Волошенко з Ірпеня побачила перспективу у відкритті магазину крафтових продуктів, які нині набувають неабиякої популярності у споживачів.Крафтові продукти – це продукти виготовлені невеликими партіями за індивідуальними рецептами.Це можуть бути різноманітні сири, печиво, ковбасні вироби тощо. Олена вже знайшла комерційне приміщення у дуже вигідному місці – у цьому мікрорайоні немає жодного продуктового магазину. Зате неподалік знаходяться дитячий медичний центр, дитсадок, спортивний зал, житлові будинки. Вона розраховує на грант у розмірі 150 тис. грн, візьме на роботу особу, зареєстровану у службі зайнятості. Найманому працівнику готова запропонувати зарплатню у розмірі 12 тис. грн. і процент від продажів.

А от Олександра Ковальська з Броварів вирішила вдатися до виготовлення текстильних виробів із конопляної та лляної тканини та продавати їх на міжнародній платформі ETSY. Вона розуміє, що товари будуть недешевими, придбати їх зможуть люди з високим рівнем достатку, тож ставку робить на те, що нині «у тренді все українське» і готова ризикнути. Олександра написала бізнес-план на 150 тис. грн. На грантові кошти хоче закупити дві швейні машинки, оверлок та необхідні меблі, 52 тисячі вона закладає на сировину. Допомагати їй буде наймана працівниця.

Учасник бойових дій Олександр Божок із Житомира вирішив піти перевіреним шляхом – купити франшизу на магазин м’ясо-ковбасних виробів «Власна ферма». Він вже робив спробу захистити самостійно написаний бізнес-план, але щось пішло не так. Тому він вирішив повчитися на курсах у Рівненському центрі ПТО ДСЗ, зрозуміти свої прорахунки і повторно поборотися за грант у сумі пів мільйона. Він вірить, що з бізнесом усе складеться, бо торгова точка буде розміщена у центрі обласного центру. Окрім м’ясо-ковбасних виробів тут також продаватимуться супутні товари – хліб, спеції, молочна продукція тощо. На роботу готовий взяти двох працівників. І одного із них – обов’язково учасника бойових дій.

Відголос безтурботного дитинства ми почули під час захисту бізнес-плану Аліни Закатової із Тернопільщини. Майбутня підприємиця має унікальну бізнес-ідею – шити театральні і карнавальні костюми,костюмидля промоакцій. Переконана, що на них буде попит. Своєю перевагою перед конкурентами вважає гнучку оплату за виконану роботу.

  • Запорука успішної власної справи у її масштабуванні, – звернулася до слухачів

викладач Центру Наталія Сирочук. – А для цього потрібно брати на роботу працівників і розширяти бізнес.

Вона побажала слухачам удачі під час захисту бізнес-планів і в реалізації власних ідей. Викладач  наголосила, що співпраця не припиняється, вона буде надавати їм консультації до моменту захисту.

✅Увага! Наступна група слухачів курсу «Організація власної справи» стартуватиме у Рівненському центрі ПТО ДСЗ 20 листопада Запишіться на курс, щоб зробити захист свого бізнес-плану успішним!

 

Контакти закладу освіти: тел. 0800600635,

ел.пошта: cpto@cpto.rv.ua

Більше інформації про заклад освіти –

на офіційному сайті   https://cpto.rv.ua

а також у  Telegram  Instagram  Facebook  YouTube

 

З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого підрозділу служби зайнятості Рівненської області ,

в Telegram https://t.me/PidtrimkaDcz16Rivne

aбо за телефоном +380442449504.

Перегляньте наш інший вміст

Перегляньте інші теги:

Найпопулярніші статті