Нещодавно у Корнинській громаді відбулася непересічна подія. Тут увіковічнили пам’ять ще одного односельчанина – героя російсько- української війни Володимира Павловича Бойка. Хлопець навчався у місцевій Корнинській школі, потім у Здолбу- нівському ліцеї залізничного транспорту та Вінницькому транспортному коледжі. Після служби в армії підписав контракт з 73-ім морським центром Сил Спеціальних Операцій. В боях з окупантами був поранений, проте продовжував воювати. І ось під час одного з боїв ворог уже чекав їхній бойовий човен і майже впритул розстріляв наших воїнів. Володимир Бойко серед тих, хто загинув у цьому бою.
А в цивільному житті він був дуже добрим, любив спорт, особливо футбол. Чудово захищав ворота місцевої команди ФК «Корнин». Саме, вочевидь, тому земляки вирішили увіковічнити його пам’ять, назвавши місцевий стадіон іменем Володимира Бойка і встановивши пам’ятний знак. Це уже не вперше називають іменами героїв якісь заклади чи установи. Приміром, Корнинський ліцей носить ім’я АТОвця Романа Свіржевського. До речі, я зустрів директорку ліцею Наталію Денисову і вона повідомила, що у навчальний заклад прийшло більше учнів, ніж торік, бо повернулись із-за кордону, дехто з тих, хто їздив у Рівне і переселенці додалися в учнівську родину.
Зі спеціалістом сільради, яка займається соціальними питаннями, Іриною Герасим- чук прямуємо до футбольного поля. Вона й розповідає, що участь в турнірі, присвяченому відкриттю пам’ятного знака Володимиру Бойку взяло 10 команд. Кожна з команд зробила благодійні внески, доповнили збір коштів і підприємці та учасники заходу, які потім передали майже 19 тисяч гривень дружині Володимира Наталії, яка в свою чергу віддала їх воїнам підрозділу, де служив її чоловік. Перший удар по м’ячу зробив батько Володимира Павло Бойко. Відбувся також молебень за убієнними на російсько-українській війні.
А сам турнір організували тренери місцевих футбольних команд батько і син Івани Плитуси.
Вже 21 воїн з громади, як сказав місцевий священник отець Микола, увійшов в історію країни золотими літерами. Та життя продовжується і треба дбати про тих, хто поруч і немає можливості відчувати його повноцінно. Сільська рада допомагає немічним, як і місцева протестантська церква.
Крім того в громаді нині мешкають 174 переселенці, а в кінці цього тижня ще мають прибути 15 осіб.
В практиці громади проведення благодійних заходів, де збирають, як правило, кошти на ЗСУ, на дрони. Скажімо, уже згадуваний Корнинський ліцей відправив на фронт 3 дрони, а парафіяни Свято-Миколаївської церкви – найстарішої у громаді – 5 дронів.
В пам’яті проведення Дня захисту дітей 1 червня поточного року. Його організували місцеві підприємці, ігри, частування дітей взяли на себе. А ще й був ярмарок, де зібрали чималу суму на ЗСУ.
– Я щиро вдячний, особливо нашим підприємцям, депутатам, всім, хто допомагає чимось для громади, ЗСУ, – каже сільський голова Корнина Роман Горбатюк-Ва- силейко. – Добре розуміємо, що завдяки нашим воїнам живемо звично. Реагуємо на прохання наших земляків-во- їнів і також виділяємо кошти на їх потреби. Звісно, ці гроші могли б піти на ремонт доріг, інші соціальні потреби. Та нині головне – Перемога. Напередодні Дня Незалежності щиро вітаю всіх земляків, воїнів, всіх, хто уже мешкає в нашій громаді з цим найбільшим державним святом. Запрошую на молебень у місцеві церкви. І бажаю всім міцного здоров’я, благополуччя в родинах і мирного неба над головою.