Звісно, в паспорті і в метриці про ваш день народження уже нічого не змінити. Однак у похилому, ще його називають поважному віці починаються болячки і ми уже не такі активні, не такі швидкі і спритні, як, коли вам 40, або ще менше років. Однак є люди, які уже в 60 чи 70 стають зовсім немічними, а інші – бадьорі і майже не хворіють, або знають як боротися зі своїми недугами.
В цьому матеріалі ми дамо вам кілька порад, які можуть пригодитися вам, аби менше хворіти і життю радіти. Якось під час відзначення Дня міста Рівне зустрів сімейство Терещуків: Тетяну та Валерія, які пропонували різні збори трав та листя. Зокрема, в основі був Іван-чай, який вони поєднували з іншими рослинами. Їхній батько Анатолій Терещук травник і популяризатор лікарських рослин уже подолав планку 90-ліття і надалі веде активний спосіб життя. Він написав кілька брошур, де пропонує людям корисну інформацію. Дещо з неї ми пропонуємо вам, дорогі читачі. Приміром, дихання. В його невеличких книгах «Гінкго-садиба», «Гіностема пятилиства», «Борку і здоров’я» є цікавий матеріал, як зайнятися своїм здоров’ям.
Інший травознай і цілитель Валентин Леусь з Гощі на запитання як продовжити молодість відповів прямо:
– Ми починаємо день і завершуємо його з споживаня напоїв, напарів з трав. У нас незаслужено не використовується в оздоровленні парило звичайне, яке лікує печінку, нирки, всі хвороби кишково-шлункового тракту. Широко використовую і рекомендую гінкго, яке в основі лікування в Японії. В Україні є всього 5 дерев гінкго, яким більше 200 років, в тім числі одне в Гощі.
З їжі Валентин Герасимович рекомендує весь літній набір овочів, а також свіже сало (в помірних дозах). Пан Валентин категоричний противник дешевих ковбас. Але головним у житті вважає вміння слухати свій організм.
Прихильники фітотерапії і сімейство Мазурів з Тучина. Вони у свої 90 не знають що таке таблетки. Фетишизують вживання напарів з пирію, в якому багато калію.
Однак без руху, без фізичних навантажень щось їсти, пити буде недостатньо. Той же Анатолій Терещук пише:
«Рух – важливий медикамент ХХІ століття.
Цьому критерію більше всього відповідає природня форма руху – ходьба і біг. Ідеальною формою руху, особливо в похилому віці є ходіння з палками (скандинавське). Підтримуючи фізичну активність і вірно вибране навантаження, ми можемо простим методом, який не дає ніяких побічних ефектів затримати своє старіння.
Дихання. Чотирикратне, оздоровче.
Послідовність чотирикратного дихання.
- Визначте для себе час, сядьте або ляжте у себе в кімнаті на одинці і улаштуйтесь так, щоб вам було зручно.
- Зробіть повільний, глибокий вдох рахуючи до чотирьох, затримайте дихання рахуючи до 2, а потім видихайте рахуючи до 4. Вдих і видих робити носом.
- Роблячи вдих, починайте наповнювати повітрям спочатку живіт, потім діафрагму і під кінець легені.
- Видихаючи робіть зворотно: звільняйте легені, потім діафрагму і останнім – живіт.
- Для того, щоб краще оволодіти цим диханням – положіть руку на живіт, щоб відчувати як поступає і виходить повітря».
Людмила Григорівна з Рівного зізналася, що забула про тонометр, коли почала щоранку робити вправи доктора Шишоніна. Ними займаються, до речі, і кілька моїх знайомих лікарів. Це вправи в основному для шиї та хребта. Мабуть, чимало з вас страждають на ці хвороби.
А ось Володимир Іванович – полковник у відставці панацеєю від болячок знайшов режим дня (встає кожного ранку о 6-ій годині), бджолярство та настойки з плодів та трав.
Кожен з нас хоче жити довше, а головне не хворіти. І якщо те, що ви прочитали в «Рідному краї» стане вам у пригоді, то ми за вас раді. Ще один матеріал про скандинавську ходьбу читайте на цій сторінці.
Рецепти збору трав від А.Терещука
Збір 1. Протистресовий
Гінкго, листя – 3 частини.
Звіробій, трава – 2 частини.
Меліса лікарська, листі – 1 частина.
Настій вживають тричі на день по 50-100 мл за 20-30 хв до вживання їжі протягом 20 днів.
Збір 2. Вітамінний
Гінкго, листя – 3 частини.
Амарант, трава – 3 частини.
Ехінацея, трава – 2 частини.
Шипшина, плоди – 1 частина.
М’ята перцева, трава – 1 частина.
Настій вживають двічі на день по півсклянки за 20-30 хв до їди протягом місяця. Рекомендується 3-4 курси на рік з метою профілактики, зміцнення імунної системи і попередження старіння організму.
Збір 3. «Повсякденний»
Гінкго, листя – 3 частини.
Люцерна, трава – 2 частини.
Лофант, трава – 1 частина.
Настій вживають по 150 мл двічі на день протягом місяця. Має антиоксидантну дію. Рекомендується 2-3 курси на рік.