Неділя, 24 Листопада, 2024

Віталій КОВАЛЬ: Пріоритет агроринку – євроінтеграція

- Віталію Станіславовичу, ви не так давно...

З наступного року Рівненська медична академія розпочне підготовку лікарів

Медичному коледжу у наступному році виповниться 80...

Рівненщина готова надати допомогу Сумській області, яку...

Жіноча сила, або Як жінки на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ опановують чоловічі професії

НовиниЖіноча сила, або Як жінки на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ опановують чоловічі професії

Ми живемо у складні часи, коли війна руйнує стереотипи та звичні порядки. І в цей час жінки України стають у авангарді змін, опановуючи робітничі професії, що традиційно вважалися «чоловічими». Це не просто виклик суспільству або тимчасове рішення – це символ нової епохи, де стереотипи поступаються місцем реальності, котра формується жіночою силою, розумом і відвагою. Рівненський центр ПТО ДСЗ в числі слухачів свого часу вже випустив жінок-зварювальниць, ковалів, водіїв вантажного автотранспорту, робітників фермерського господарства. Нині на базі Олександрійського навчального відділення на підставіваучерів, виданих Хмельницьким ОЦЗ, професію тракториста опановують троє слухачок – Інна Бачинська, Світлана Хоменко та Лариса Мєллєр. Пропонуємо познайомитися із ними.

Інна Бачинська, маючи дві вищі освіти, вирішила здобути робітничу професію  тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорія А1.

  • Зараз, щоб вижити, просто необхідно вести підсобне господарство та садити городи, –

говорить Інна.–Минулого рокупочалазайматися обробітком землі і зіштовхнулася із проблемою – на селі нині у дефіциті трактористи. Вирішила, освоїти цю професію, щоб у майбутньому самій виконувати необхідний обсяг сільськогосподарських робіт, а також заробляти, надаючи послуги з обробітку землі сусідам.Зробивши перший крок у цьому напрямку, надаліплануювзяти участь у одній з грантових програм, щоб придбатитрактор.

Інна Бачинськазнайшла дуже цікавубізнесовунішу – другий рік займається вирощуванням органічного рослинництва. Навесні минулого року висадила топінамбур на власних 0,6 га, а тепер провадить цікаві експерименти, щоб досягти замкнутого циклу. Звирощеної культури планує виготовлятирізноманітні продукти харчування з високим вмістом інуліну – муку, чіпси, печиво, сироп та чаїта продавати їх в Україні і за кордоном. Інна переконана, що продукція знайде свого споживача, бо топінамбур має сильний гіпоглікемічний ефект, знижує рівень глюкози в крові та рівень холестерину.

  • Якщо минулого року на купівлю топінамбуру витратила 16 тис. грн, то станом на

сьогодні мені повернулося вже 25 тис. грн, – говорить Інна.

ВПО із Запоріжжя Світлана Хоменкоопановує професію тракториста, бо має намір підтримати чоловіка у ведені сімейного бізнесу. Її чоловік у минулому – військовий, учасник бойових дій. Вийшовши на пенсію, вирішив повернутися на батьківщину на Хмельниччину, має в оренді понад 300 га землі і вирощує зернові культури – сою, соняшник, кукурудзу.Світлана також має дві вищі освіти але, разом з тим, переконана, що на теперішній час мати у своєму активі ще й професію тракториста – дуже актуально.

  • Ми зіткнулися з двома проблемами. У зв’язку з мобілізацією чоловіків на ринку праці

недостатня кількість трактористів, а ті люди, які вміють працювати на сільськогосподарській техніці, не маютьправ на керування нею. Тож я вирішила підставити чоловіку своє плече, – говорить Світлана після відпрацювання навичок практичного водіння трактора на полігоні Олександрійського навчального відділення з інструктором Володимиром Карпцем. – Вже нині готова працювати на свого чоловіка – ми підписали меморандум про співпрацю!

А ще Світлана, як дружина учасника бойових дій, написала бізнес-план і виграла грант на суму пів мільйона для закупівлі сучасної зерноочисної машини. Нині очікує на кошти. У майбутньому, очищуючи посівний матеріал для потреб чоловікового підприємства, планує надавати аналогічні послуги усім фермерам і підприємцям в окрузі.

  • Ми стаємо свідками багатообіцяючого явища, коли робітничі професії набувають

особливого значення, – говорить куратор групи, викладач Олександрійського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ Віктор Ковальчук. – Тракторист-професіонал не менш шанований, ніж вчитель чи інженер. Ми спостерігаємо, як донедавна модна хвиля здобути будь-яку, але вищу освіту йде на спад, поступаючись місцем професійно-технічній.Наші слухачки успішно навчаються за ваучерами, виданими службою зайнятості. Це – яскрава ілюстрація того, що держава ставить перед собою мету – дати людині новий фах, підтримати тих, хто шукає роботу, допомогти їм стати більш конкурентоспроможними на ринку праці.

Відпрацювавши теоретичну частину освітньої програми,майбутні трактористки з Хмельниччини незабаром проходитимуть виробниче навчання та практику у  ТОВ «Пантеон-Агро», що на Хмельниччині.

Перегляньте наш інший вміст

Перегляньте інші теги:

Найпопулярніші статті