Як відомо, Верховна Рада України ухвалила закон щодо добровільної мобілізації в’язнів. Він дає можливість засудженим поповнити лави ЗСУ через умовно-дострокове звільнення. За повідомленням пресслужби обласної прокуратури, на Рівненщині вже зголосилися відстоювати територіальну цілісність і суверенітет України у складі Сил оборони майже 300 в’язнів. Найбільше – з Полицької виправної колонії. Після перевірки на відповідність вимогам за віком, станом здоров’я, фізичною підготовкою, результатами професійно-психологічного відбору і згідно з висновками військово-лікарських комісій придатними до служби в ЗСУ визнано 164 особи. Їх уже відібрали військові частиниі відповідно щодо кожного підготовлено клопотання про їх умовно-дострокове звільнення. На час підготовки цього матеріалу до друку вже 36 таких клопотань було задоволено судами. Засуджені звільнені від відбування покарання для подальшого підписання контракту із Збройним иСилами України.
Тим часом за процессуального керівництва обласної прокуратури двом чоловікам повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчиненій за попередньою змовою группою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України). За даними досудового розслідування, мешканець Дубна зі знайомим із села Тараканів налагодили схему заробітку на ухилянтах. Вони пропонували чоловікам мобілізаційного віку фіктивне оформлення на стаціонарне ікування в медичних закладах. А в подальшому обіцяли повпливати на голову та членів військово-лікарської комісії при регіональному територіальному центрі комплектування і соціальної підтримки. Зрештою, клієнти мали отримати документи про непридатність до проходження військової служби і виключення їх з військового обліку. Пакет таких послуг у зловмисників коштував 7000 доларів США. Гроші ділки отримували частинами готівкою і переказами на банківські картки. Наразі обом підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту. Досудове розслідування здійснюють слідчі головного управління Національної поліції в Рівненській області за оперативного супроводу управління департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України та СБУ. Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 2-х до 5-тироків.
А прокурор Рівненської обласної прокуратури в суді довів вину громадянина білорусі, який воював на боці окупантів і готував диверсію на об’єктах критичної інфраструктури (ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 113, ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексуУкраїни). Вироком Кузнецовсько гоміського суду його засуджено до 15-ти років ув’язнення з конфіскацією майна. Обвинувачений, будучи завербованим кадровим офіцером спецслужб рф, на початку цього року незаконно перетнув кордон України, аби на виконання завдання свого куратора підготувати диверсію. Чоловік мав встановити GPS-трекери на об’єктах енергетичної інфраструктури, аби зсрфотрималиточні координатицих об’єктів для подальшого нанесенняу дарів. Це призвело б до знеструмлення Києва і частини Київської області. Чоловіка затримали співробітники СБУ на території Сарненського району. При собі він мав відповідне обладнання, а для прикриття використовував фіктивний паспорт громадянина України. Як з’ясувалося, російський агент і раніше воював проти України. Зокрема, був учасником кількох незаконних збройних формувань так званих «ЛНР/ДНР», а у 2023 році бойовик входив до ПВК «Вагнер» і брав участь у бойових діях проти Сил оборони України поблизу міста Бахмут на Донеччині.
Досудове розслідування проводили слідчі УСБУ в Рівненській області.
За процессуального керівництва обласної прокуратури жителю Рівного повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). У ході досудового розслідування встановлено, що уродженця Криму, який нині проживає в обласному центрі, завербував представник спецслужб рф, кадровий офіцер так званого «УФСБ россии по Республике Крым и городу Симферополю». На виконання завдань свого куратора чоловік умисно збирав і через месенджер передавав представнику ворога розвіддані стосовно переміщення в Україну іноземної військової техніки, яку надають партнери, а також місця дислокації військових частин і госпіталю у Рівному. Цю інформацію агрессор мав використати для коригування і подальшого завдання ракетних обстрілів. Затримали чоловіка, коли він об’їжджав Рівне, знімаючи на телефон військові об’єкти. Рівненський міський суд обрав агентові ФСБ запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Досудове розслідування здійснюють слідчі управління СБУ в Рівненській області. Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі, повідомляє пресслужба обласної прокуратури.