Неділя, 24 Листопада, 2024

Віталій КОВАЛЬ: Пріоритет агроринку – євроінтеграція

- Віталію Станіславовичу, ви не так давно...

З наступного року Рівненська медична академія розпочне підготовку лікарів

Медичному коледжу у наступному році виповниться 80...

Рівненщина готова надати допомогу Сумській області, яку...

Книга, яка зробила автора двічі лауреатом

ПрезентаціяКнига, яка зробила автора двічі лауреатом

Володимир Комаровський віддав журналістиці 39 років. Точніше одному виданню – «Вільному слову» (в радянську пору «Червоний прапор»).

Володимир Комаровський почав писати для газети «Невигадані історії». Про письменництво задумався, коли почав писати для газети «Невигадані історії». І коли уже пішов заслужений журналіст на заслужений відпочинок, то почав втілювати свої задуми в життя. Спочатку це була книга про всі рівненські лісництва «Зелений слід на святій землі». Це фундаментальна праця про краян-лісівників, яка зафіксувала історію галузі у людях, які там працювали.

І ось вийшла художня книга «До берега правди». Тут зібрано невигадані історії, кілька повістей, оповідання, інтерв’ю, есеї.

В тому, що ця книга має художню цінність свідчить той факт, що відзначена вона одразу двома літературними преміями: імені Михайла Коцюбинського та приватної премії сімейства Диб’ків «Рівненський акцент». Співорганізаторка цієї премії Неоніла Диб’як вручила нагороду під час презентації книги, яка відбулася в обласній бібліотеці. Ведуча заходу завідуюча відділом мистецтва Анжела Хамедюк розповіла про життєвий шлях Володимира Комаровського, його творчі досягнення, про журналістську працю у газеті «Вільне слово».

Сам же Володимир Костянтинович зізнався, що він більше вміє писати, аніж розповідати про свою творчість. І все ж він повідав про окремі моменти та деякі твори з невигаданих історій. Як ось «Посіяна гривня». Власне, автор хотів так і книгу назвати. Але розпочалась війна і акценти довелося змінити. Є тут і сумні оповідки. Є й написані з гумором. Та, як зізнається сам автор, кожен твір по 50 разів правлений. Володимир завжди вишукував те точне слово, яке в розповідях мало найбільшу вагу, було найточнішим у визначенні змісту кожного речення.

Вручаючи нагороду, Неоніла Диб’як підкреслила:

– Література Володимира Комаровського варта великої уваги, вона магнетична, магічна. Оскільки сама живу у літературі, тому близький сам літературний процес, який відбувається у нашому краї. В літературу останнім часом приходять дуже потужні люди з масштабними книгами. Чому книга «До берегів правди» стала для нас важливою? Бо вона написана на місцевому матеріалі. Героями творів стали наші земляки, відомі і маловідомі люди зі своїм неповторним, дуже багатим світом.

Привітали з творчою удачею журналісти-колеги Валентин Сімчук, Інна Омелянчук.

У своєму виступі автор цих рядків відзначив, що мав щастя працювати з двома уродженцями села Вовковиї, яке народило неординарні таланти Володимира Комаровського та Євгена Цимбалюка. Саме вони внесли у журналістику письменництво. Від чого газета стає не лише інформаційною, але й естетичною насолодою.

Бажаємо Володимиру Костянтиновичу творчого довголіття. В задумах автора уже є частина майбутньої книги під робочою назвою «Соло жайворонка». Та для цього треба знову збирати кошти.

Перегляньте наш інший вміст

Перегляньте інші теги:

Найпопулярніші статті