Люди завжди прагнуть до незалежності – особистої чи фінансової. І коли мова заходить про фінансову незалежність, то це мова про власний бізнес, який дає можливість реалізовувати найсміливіші ідеї. Нині, у складний воєнний час, держава знаходить кошти на розвиток підприємництва. Завдяки грантовій програмі «єРобота» українці мають можливість отримати підтримку від державина започаткування чи масштабування власного бізнесу, та створення нових робочих місць.
І Рівненський центр ПТО ДСЗ допомагає тим, хто вирішив ризикнути і пуститися вплав бурхливими бізнесовими хвилями. На базі Центру відбувся попередній захист бізнес-планів, із якими наші слухачі незабаром виступлять перед компетентною комісією, котра вирішить, буде згенерована автором бізнес-ідея втілюватися у життя, чи потребуватиме доопрацювання.
Протягом двох тижнів кандидат економічних наук, викладач вищої категорії Центру Наталія Сирочук навчала 18слухачів із різних регіонів України основ підприємницької діяльності, допомагала визначитися з ідеєю, часом, коригувала написання бізнес-планів. На захисті бізнес-планів були присутні заступник директора Центру з методичної роботи Оксана Зигаловата, викладач вищої категорії, сертифікований тренер за програмою МОН Віктор Красовський.
Слухачі презентували різноманітні бізнес-ідеї. ВПО Юлія Марченко – центр раннього розвитку дітей. Помітно зросла кількість бажаючих поборотися за грант із числа учасників бойових дій та членів їх родин.
Цікавими були бізнес-ідеї мешканців Рівненщини. Справжнє стратегічне мислення продемонстрував житель с.Межиріч, що поблизу Острога, Іван Остапчук. Свою економічну незалежність він будуватиме на розвитку тепличного господарства, де вирощуватиме огірки. Плануючи залучити грантові кошти, він готовий у цю справу вкласти і своїх 120 тис грн.
- Нині на ринок не поступають огірки із Херсонщини, – розповідає Іван Остапчук. – Тож я готовий «полатати» цю бізнес-прогалину. Планую для удобрення цієї культури брати мул із озера, що неподалік. А обігрів теплиць робити на базі компостної ями. Продажі можна здійснювати безпосередньо на місцевих ринках, біля Київської траси, для кафе і ресторанів не тільки у Рівному, а й Києві.
Жителька Гощі Тетяна Гоменюк, яка за професією медик, хоче відкрити у Гощі масажний салон та надавати послуги реабілітації для УБД. П’ять останніх років вони працює масажистом, а нині хоче вийти на більш високий рівень. Для реалізації своєї мрії планує залучити 75 тис грн. грантових коштів, які підуть на оренду кабінету, придбання спеціальних меблів та обладнання.
- Поки що жителі Гощі та прилеглих сіл їздять на масажі до обласного центру, – говорить Тетяна Гоменюк. – А це і далеко, і дорого, і незручно. У перелік послуг, які можна буде отримати у моєму салоні, включаю проведення апаратного масажу та масажу гарячими каменями та ін.
Рівнянин Михайло Коломис «дружить» з досягненнями новітньої технології і буде надавати послуги 3D-друку. При допомозі 3D-принера готовий виготовляти різні пластикові вироби – від іграшок до деталей для автомобіля. На власну справу готовий закласти 80 тис. грн. власних коштів та залучити 75 тис грн. – грантових. Михайло – демобілізований учасник бойових дій, нині активно волонтерить: на своєму домашньому 3D-принері виготовляє пластикові «скиди» до FPV-дронів для потреб ЗСУ.
- Планую масштабувати цю справу, – говорить Михайло Коломис. – Для цього маю намір придбати ще три 3D-принера,3D-сканер і іншу техніку і відкрити справжню майстерню.
Так, завдяки підтримці держави та наполегливості майбутніх підприємців кожна бізнес-ідея має шанс стати успішною справою. Тепер залишається найголовніше – успішно захистити свою мріюі втілити її у життя.
Ліда ПОЛЬОВА