Четвер, 28 Листопада, 2024

Проблема частково вирішилась

3 жовтня у матеріалі «Якби до людей...

Коли і картини, і слово в кольорі

Я пригадую цю ді­вчину, коли вона по­просилася...

ПМСД «Центральний» якісно обслуговує майже 100 тисяч містян і у воєнний час

НовиниПМСД «Центральний» якісно обслуговує майже 100 тисяч містян і у воєнний час

ЦПМСД «Центральний» РМР новітній амбулаторно-поліклінічний заклад, акредитований на вищу акредитаційну категорію та є ведучою ланкою в надані первинної медичної допомоги населенню центральної частини міста Рівного.

Окрім первинної медичної допомоги пацієнти закладу можуть отримати вторинну спеціалізовану допомогу, лікувальний масаж, отримати обстеження фіброгастроскопом, колоноскопом, зробити УЗД.

Наразі заклад обслуговує близько 100 тисяч задекларованих пацієнтів, у тім числі і переселенців.

Про те, як працює заклад у важкий час ми розмовляємо з його директором Олегом Михайловичем Шрамом. Він має вищу освіту, у 1987 році закінчив Тернопільський державний медичний інститут за спеціальністю «Лікувальна справа». Деякий час працював у Рівненській міській лікарні. Очолював профспілкову організацію ЦМЛ. З 1997 по 2005 став завідуючим поліклініки №2 Центральної міської лікарні. А з грудня 2005 року головний лікар поліклініки №2, зі зміною назв закладів і реформ медицини – директор КНП «ЦПМСД «Центральний»» Рівненської міської ради. Має вищу категорію з організації охорони здоров’я. Був депутатом чотирьох скликань Рівненської міської ради (1990-2006 рр.). Саме в цей час і відбулася розбудова поліклініки №2, удосконалення якої триває постійно.

 

– Насамперед, Олегу Михайловичу, давайте з’ясуємо: при такій насиченості пацієнтів скільки медперсоналу надає послуги у вашому закладі?

– У нас працює 360 осіб медперсоналу, з них 90 лікарів. З перших днів повномасштабного вторгнення ворога на українську територію нам додалось роботи. Ми уже прийняли, незалежно чи є декларація чи немає, понад 14400 внутрішньопереміщених осіб, з них майже три тисячі дітей. Вони отримали наявні у нас ліки, які ми маємо від благодійних організацій. Всіх охочих ми декларуємо і надаємо послуги. Окрім первинної допомоги у нас є повністю вторинна, це вузькі спеціалісти по окремих видах хвороб. Ми заключили повністю дев’ятий пакет і з НСЗУ отримуємо кошти.

– Власне, доводилося чути, що у цей важкий час з НСЗУ отримують не всі кошти, які заробили і підписані зі службою здоров’я. А як у вас?

– Останнім часом з недостачею коштів НСЗУ встановлює всім понижуючі коефіцієнти. Із 100 зароблених гривень ми отримуємо 39 відсотків. Це є проблема для закладу, але якщо врахувати те, що всі кошти треба акумулювати для армії, то ми погоджуємося, що це тимчасове явище, оскільки у нас є пакети по первинній допомозі, по вторинній допомозі, по фіброгастроскопії, колоноскопії, навчанню інтернів та завдяки цьому заклад на плаву.

Активно працює денний стаціонар. Практично по інших центрах ПМСД таких послуг немає. Такий вид послуг для мешканців є дуже зручним. Прийшов на кілька годин, отримав процедури і пішов по своїх справах. Тут можна отримати і листок непрацездатності. Ця допомога дуже ефективна для пацієнтів. Ми також маємо госпрозрахункове відділення профоглядів, яке себе забезпечує фінансово самостійно за рахунок проведення медичних оглядів при прийомі на роботу, періодичних медичних оглядах. Практично у Рівному воно єдине. Правда, є приватні, наші конкуренти, але якісні послуги надають не всі.

– Які ще нововведення вам довелось зробити у зв’язку з війною?

– В Центрі з першого дня війни функціонує штаб для координації дій внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій, створення умов для підвищення стійкості роботи закладу, своєчасного проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.

Медичні працівники закладу навчені алгоритму щодо розгортання в разі потреби мобільного пункту прийому та сортування пацієнтів з пораненнями та травмами, надання медичної допомоги постраждалим з легкими пораненнями, травмами, надання медичної допомоги хірургічним кабінетом, надання у разі ураження хімічними або радіоактивними речовинами.

Функціонує найпростіше укриття, яке забезпечене місцями де зроблений запас води, місця для заряджання телефонів. Була проведена і триває, наразі, робота щодо забезпечення автономними джерелами живлення життєзабезпечення закладу. Створено запас запасних частин та матеріалів. Своєчасно укладені договори для забезпечення потреб в матеріалах.

Центр забезпечений необхідним оснащенням, медичними виробами, лікарськими засобами. Наявний рентгенодіагностичний цифровий КРДЦ-04-АЛЬФА призначений для проведення цифрової рентгенографії безпосередньо в палатах, операційних, а також в польових умовах.

Крім того заклад став хабом по плетінню сіток для ЗСУ. Закуповуємо сітки, домовляємось про стрічки з швейними підприємствами, де є відходи. Сплетено уже далеко за 500 таких сіток. Коли тривога, ми спускаємось у сховище і плетемо сітки. У нас є підшефні військові підрозділи, які й отримують ці сітки. А вони потрібні завжди.

– Відомо, що ви тісно співпрацюєте з Благодійним фондом «Руєвит», який тісно контактує з військовими частинами?

– Так. З самого початку повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави ми тісно співпрацюємо з цим благодійним фондом. «Руєвит» організував навколо себе небайдужих рівнян, і в тім числі і нас. Кожного триместра, тобто кожних три місяці, ми жертвуємо одноденний заробіток для воїнів ЗСУ. А це 200 тисяч гривень. Окрім того ми закупили FPW-дрони, потужні РЕБи, радіоантени. Відправили 2 автомобілі, квадроцикл для доставки боєкомплектів і перевезення поранених, теплий одяг. Нещодавно у нашому приміщенні відбулася робоча зустріч, де підбивалися підсумки діяльності закладів охорони здоров’я первинного рівня області. Учасники заходу зібрали більше 6 тисяч гривень, які передали у фонд «Руєвит». Є й таке, що хтось із близьких наших працівників є на фронті і звертаються з проханням, то ми абсолютно всім допомагаємо. На рецепції є скринька Фонду «Руєвит» через яку ми ще збираємо кошти додатково.

– Як складаються стосунки з місцевою владою?

– З владою складаються конструктивні робочі стосунки.

На ремонт, Квасилівської амбулаторії, яка є структурним підрозділом центру ПМСД «Центральний» в 2022-2023 роках  витратили сім мільйонів гривень з міського бюджету. В поточному році міська рада включила наш заклад в проект та  виділила кошти на встановлення  теплового насосу, який на даний час вже реалізований. Розглядається питання фінансування проекту по встановленню сонячних батарей для забезпечення безперебійного постачання світла. Оскілки ми є комунальним закладом, то послуги за енергоносії вчасно сплачуються за рахунок міського бюджету. Зароблені кошти на зарплату ми отримуємо від НСЗУ. А міський бюджет оплачує наші затрати на тепло, електроенергію та воду. Після реорганізації охорони здоров’я у 2018 році в обслуговуванні пацієнтів зовсім інший підхід. Ніхто з пацієнтів не носить з собою ні шприців, ні вати, ні бинтів. Все ми закупляємо за рахунок коштів, які ми заробляємо. Ми чітко дотримуємось законів. Платимо заробітну плату лікарям 20 тисяч гривень, медсестрам 13,5 тисяч. Завдяки скоординованості дій адміністрації ми не понижуємо зарплату. Але будемо думати як виживати, бо з липня встановлені понижуючі коефіцієнти з НСЗУ, запаси коштів зменшуються.

– А чи дозволяєте собі якийсь колективний відпочинок як це було раніше. І чи бере в цьому участь профспілка?

– Звісно, що раніше це було частіше. Однак спільний відпочинок, який організовує адміністрація разом з профспілками у нас залишився. І це також об’єднує колектив. Колектив – це організм, який потребує єдності у роботі. І відпочинок один із складових цієї діяльності. Як і індивідуальний відпочинок від роботи у вихідні дні. Але нині у нас усіх єдине завдання – вижити і допомогти нашим славним Збройним Силам добитися перемоги.

Перегляньте наш інший вміст

Перегляньте інші теги:

Найпопулярніші статті